تعمیر برد ریموت گیرنده چیلر

تعمیرات مدارات الکترونیکی

ریموت کنترل کولر گازی وسیله ای است که شما با کمک آن می توانید کنترل اجزای مختلف دستگاه را از راه دور در دست بگیرید. دقت داشته باشید این ریموت انواع مختلفی را شامل می شود اما به طور کلی عملکردی یکسان دارند.
کی از اصلی ترین مشکلاتی که افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند این است که آنها پس از فشردن دکمه های ریموت متوجه می شوند که هیچ تغییری ایجاد نمی شود و فوری به این باور دست پیدا می کنند که ریموت آنها دچار مشکل شده است. اما باید بدانید در اکثر مواقع ریموت در سلامت کامل به سر می برد و این کولرگازی شماست که درگیر مشکل شده و باید به فکر برطرف کردن معضل آن باشید.

مرحله اول تست کنترل کولر گازی

الف  – اگر دستگاه کنترل از راه دور فقط از فاصله ی خیلی نزدیک کار می کند ممکن است به دلیل ضعیف بودن باطری باشد. ( به طور طبیعی باید در فاصله ی ۷ متری از کولر باشد )
در چنین حالتی باطری ها را تعویض کنید هنگام تعویض انها از دو عدد باطری سالم استفاده کنید و از استفاده هم زمان باطری نو و کهنه خودداری کنید.

ب – وقتی اتصال باطری ها نامناسب باشد یا محیط مرطوب باشد باطری ها دچار نشتی می شوند. اگر باطری ها نشتی دارند انها را تعویض کنید و از نو استفاده کنید

نکته : وقتی از ریموت کنترل برای مدت طولانی استفاده نمی کنید باطری ها را خارج کرده و جداگانه نگهداری کنید.

مرحله دوم تست کنترل کولر گازی

اول اینکه اگر در نزدیکی شما رادیو وجود دارد ، اگر کنترل را کنار رادیو برده و دکمه های آن را فشار دهید ، باید رادیو دچار پارازیت شود که در این صورت کنترل سالم است و اگر اتفاقی نیفتاد باید به سلامتی آن شک کرد.

راه جالب دوم این است که با در نظر گرفتن اینکه کنترل از فرستنده مادون قرمز استفاده میکند  نور آن به دلیل فرکانس آن برای انسان نامرئی هست ، اما این نور نامرئی به راحتی در دوربین های دیجیتال که فرکانس پایینی دارند قابل مشاهده هست

همین الان دست به کار شوید حالت عکسبرداری و یا فیلمبرداری گوشی موبایل خود را فعال کنید تا آماده عکسبرداری شود  و کنترل تلویزیون را روبروی دوربین گوشی خود بگیرید و یکیاز دکمه ها را فشار دهید ، تعجب نکنید ، فرسنتده کنترل روشن نمیشود بلکه دور بین شما توانایی نمایش روشن و خاموش شدن مادون قرمز را دارد.

اگر چراغ کنترل شما روشن شد نشان دهنده ی این است که دستگاه شما سالم بوده و باید عیب یابی را از قسمت دیگری شروع کرد اما اگر چراغ روشن نشد یا این که دستگاه شما باطری ندارد یا این که قطعه ای از کنترل شما خراب شده است